Наукова діяльність

Декілька міфів про математичну ймовірність

золотий перетин

Наочно...


Тези науково-дослідних робіт моїх учнів


Автор: Сайко Аліна Антонівна     
СУЧАСНИЙ СТАН КРЕДИТУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ ТА НАПРЯМКИ ПОКРАЩЕННЯ СИТУАЦІЇ (на прикладі діяльності філії ПАТ КБ «ПриватБанк»), 2014 рік, І місце на ІІ етапі
                                                                 ТЕЗИ
Мета роботи – визначити сучасний стан та напрямки покращення банківського кредитування в Україні на прикладі ПАТ КБ «Приватбанк».
У відповідності з метою необхідно з’ясувати та вирішити наступні завдання:
ознайомитися з видами і функціями кредиту; методикою оцінювання кредитоспроможності позичальника; провести аналіз діяльності та фінансового стану ПАТ КБ «Приватбанк»; визначити ризики позичальника у процесі вибору кредитування; визначити заходи, спрямовані на удосконалення та розвиток кредитування населення.
Популярність кредитування в нашій країні зростає з року в рік. Як показує статистика, з 2001 року по 2012 рік обсяг виданих банками кредитів зріс в 95 разів. Величезний інтерес фізичних осіб до різного роду кредитів цілком зрозумілий: люди хочуть спростити своє життя і жити краще. З придбанням квартири, автомобіля, заміського будинку або іншої дорогої покупки в кредит покупець позбавляється від необхідності збирати гроші і отримує можливість насолод­жува­тися життям. Тому так актуальним сьогодні є питання кредитування населення.


Тема роботи: «Проблемне кредитування та банківський контроль», 
Автор: Колодуб Ольга Ігорівна   2015. ІІІ місце, ІІ етап            
                                         ТЕЗИ
Метою даної роботи є вивчення сутності проблемного кредиту, а також дослідження і систематизація методів регулювання проблемних кредитів.
У відповідності з метою необхідно з’ясувати та вирішити наступні зав­дання: ознайо­митися з видами і функціями кредиту та методикою оцінювання кре­дито­спро­­­можності позичальника; вивчити організацію роботи банків з проб­лем­ними кре­ди­тами; дослідити методи регулювання проблемних кредитів; виз­на­чити факто­ри виникнення проблемних кредитів.
Сьогодні відбувається активний пошук альтернативних рішень стосовно безболісного вирішення питання проблемних кредитів і для боржників, і для банків. Дане питання гостро постає не тільки на території України, але й далеко за її межами, адже економічна криза привела до масової неспроможності оплатити кредити та відсотки за ними, через що банки перестали видавати кредити, а деякі навіть не повертають вклади. А це, в свою чергу, породило недовіру з боку населення до банків.


Узагальнення світового досвіду зменшення долі проблемних активів банківського сектору показує, що це питання не тільки комерційних банків, але і держави. Для швидшого вирішення цієї проблеми та відновлення повноцінного кредитування реального сектору економіки банки потребують державної підтримки. Ця підтримка можлива у різних формах. В Україні необхідно створити законодавчу базу для функціонування компаній спеціального призначення. Уряду необхідно терміново перейти у площину реалізації ідеї санаційного банку, або державної (приватно – державної) компанії з управління проблемними активами.

Бондар Ярослав, 2014 , ІІ місце, ІІ етап
Тема Перспективи альтернативної енергетики для міста Старокостянтинова
Постійно зростаючий дефіцит викопних органічних палив, значне підвищення собівартості їх видобутку та транспортування роблять актуальними задачі відшукання альтернативних, постійно поновлюваних джерел енергії і створення енергозберігаючих технологій. Саме тому об’єктом свого дослідження ми визначили перспективи використання альтернативних джерел енергії у нашому регіоні, а його предметом – об’єми споживання електроенергії і природного газу мешканцями міста.
Метою даної роботи є дослідження потенціалу та оцінка  альтерна­тивних джерел енергії для міста Старокостянтинів.
У відповідності з метою необхідно з’ясувати та вирішити наступні завдання: вивчити світовий досвід використання альтернативних джерел енер­гії; визначити переваги та недоліки сонячної, вітрової та біоенергетики; проана­лізувати передумови використання відновлюваних джерел енергії в Україні; здійс­нити розрахунки потенціалу використання альтернативних джерел енергії для міста.
За оцінками експертів, альтернативна енергетика у світі розвивається досить  активно. Підтвердженням цього може служити той факт, що на частку відновлюваних джерел енергії припадає більше половини нових встановлених потужностей в Європі та Сполучених Штатах Америки.  Інвестиції в цю сферу у світі становили 162 млрд.дол.[3] Країни Євро­пейсь­кого Союзу вже до 2050 р. повністю перейдуть на альтернативні джерела енергії. У загальному енергетичному балансі частка альтернатив­ної енерге­тики становить: у Німеччині та Данії – понад 12 %,  Австрії та Швеції – 24 %, Фінляндії – 19 %, Португалії – 17,5 %, Італії та Іспанії – понад 10 %, Великобританії, Франції, Нідерландах і Бельгії – понад 7 %. [1,126]
Сонячний енергетичний потенціал Хмельниччини, не поступається своїми можливостями країнам Європи  – Німеччині, Польщі. [4]
Переваги сонячної енергетики: мала маса і габарити; невисока вартість у порів­нян­ні, наприклад, з паливними елементами; простота конструкції і тривалий термін експлуатації.
Недоліки сонячної енергетики: неможливість виробляти вночі таку ж вихідну потужність (тому використовують акумулятори); залежність вихідної потужності від кута падіння променів (тому використовують автоматичні системи орієнту­вання в просторі); швидка деградація фотоелементів в умовах підвищеного радіаційного фону і проникаючої радіації.
Також доступним для України альтернативним джерелом енергії є енергія вітру. Найперспективніше розміщення вітряків це території на узбережжях Чорного і Азовського морів, у степових районах, а також у горах Криму і Карпат. Проте енергетичний потенціал вітру на території України дозволяє встановлювати вітряки і на Поділлі, потужність залежатиме від висоти вітряка і величини лопасті. Вагомою перевагою є екологічність – не забруднює атмосферу, не споживає палива і не спричинює теплового забруд­нення довкілля. Недолік – шум високої частоти, то­му потребують великих земельних ділянок для свого розміщення на відстані до 1,6 км від населеного пункту.[4]
У практичній частині ми дослідили потреби міста у енергії.
За даними підприємств «Район електричних мереж», Старокостян­тинівська філія «Хмельницькгаз» та підприємство «Тепловик» для забезпе­чення потреб міста використовується 203 728 448 МДж на рік.
Провівши відповідні розрахунки ми визначили, що для повного заміщення органічного палива для міста потрібно встановити 202 тис. м2 сонячних панелей або 141 вітроустановка середньої потужності.
Проаналізувавши переваги та недоліки сонячної, вітрової та біоенергетики, та передумови використання відновлюваних джерел енергії у будь–якому регіоні України,  можна впевнено сказати, що широкомасштабне впровадження віднов­люваних та нетрадиційних джерел енергії в Україні дозволить зробити суттєвий крок у зменшенні енергетичної залежності країни, охороні довкілля та створенні умов для входження країни до європейської спільноти.
У даний час питання охорони природи та раціонального використання ресурсів набувають величезного державного значення при виробництві будь-якого виду продукції. На сьогодні у світі практично неможливо знайти країну, для якої питання розробки й реалізації ефективної енергетичної політики втратило свою актуальність. Тому перед суспільством стоїть завдання відшукання поновлюваних джерел енергії, які б не шкодили навколишньому середовищу.

2 коментарі:

Unknown сказав...

Іро, бажаю твоїм дівчаткам цьогоріч отримати перемогу у ІІІ етапі конкурсу-захисту наукових робіт!

Unknown сказав...

Дякую!